Dwujęzyczność

Dwujęzyczność

Postautor: Adelka » 8 kwie 2011, o 15:12

Witam! Jestem mamą dwójki dwujęzycznych dzieci. Młodsze dopiero zaczęło mówić (ma 3,5 lat) i ma jeszcze duże trudności w mówieniu. Zastanawiałam się, czy jest w języku polskim jakaś solidna publikacja dotycząca dwujęzyczności, którą pomogłaby mi ogarnąć temat.
Adelka

Re: Dwujęzyczność

Postautor: Kasia » 13 kwie 2011, o 21:21

Polecam artykuł prof. Jagody Cieszyńskiej: Lingwistyczne i psychologiczne problemy osób dwujęzycznych na: http://www.konferencje-logopedyczne.pl/ ... rania.html :)
Kasia

Postautor: sloneczko » 13 cze 2011, o 21:58

A w skrócie jak można rozwiązać taki problem?
sloneczko

Postautor: Maja Ostrowska » 31 gru 2011, o 02:15

Do autorki wątku.
Polecam lekturę książki "Przeżyć dwujęzyczność. Jak wychować dziecko dwujęzycznie" B. Baumgartner
Gdyby miała Pani pytania związane z dwujęzycznością, to można skontaktować się z autorką książki za pośrednictwej Jej strony www /do wygooglania bez większego problemu/.
Maja Ostrowska

Postautor: Wyd_Edukacyjne » 18 sty 2012, o 11:25

Witam,
ja mogę polecić publikację dotyczącą dwujęzyczności dzieci z rodzin polsko - niemieckich (czy polskich, ale mających styczność na co dzień z językiem niemieckim).
Seria bardzo kolorowych książeczek "Ich liebe Lesen" (autor prof. Jagoda Cieszyńska) może z powodzeniem służyć do wczesnej nauki czytania w języku niemieckim dla dzieci dwujęzycznych (również do nauki języka niemieckiego jako obcego).
Seria jest odpowiednikiem serii "Kocham czytać", służącej do wczesnej nauki czytania w języku polskim.
Więcej informacji: http://we.pl/ich-liebe-lesen.html.

Pozdrawiam serdecznie,
Jerzy Spuła
Wyd_Edukacyjne

Postautor: logopeda dwujęzyczny » 28 sty 2013, o 13:25

"Jak przeżyć dwujęzyczność to świetna propozycja na początek, lecz w wielu księgarniach jest już niestety wyprzedana. Mnie cudem udało się zdobyć. W internecie jest też tona informacji, szczególnie po angielsku. Jak ktoś chciałby skorzystać z moich doświadczeń w dwujęzycznym wychowaniu to zapraszam na mój blog, gdzie podaję wiele informacji i rad : http://bilingualznaczydwujezyczny.blogspot.co.uk/ :)
logopeda dwujęzyczny

Postautor: Magda » 4 lut 2013, o 23:43

Jak miło, że istnieją blogi logopedyczne a nie tylko modowe ;)
Magda

Postautor: dwujezycznosc » 8 kwie 2013, o 23:31

Istnieją blogi o dwujęzyczności! Istnieją:-) Zapraszam do mnie: dwujezycznosc.blogspot.com i do mojej przyjaciółki: dziecidwujezyczne.blogspot.com Wiele tematów i wiele dyskusji.
dwujezycznosc

Postautor: diablo4432 » 26 wrz 2013, o 16:49

dwujezycznosc pisze:Istnieją blogi o dwujęzyczności! Istnieją:-) Zapraszam do mnie: dwujezycznosc.blogspot.com i do mojej przyjaciółki: dziecidwujezyczne.blogspot.com Wiele tematów i wiele dyskusji.

masz racje
diablo4432

Postautor: luleczka » 2 gru 2013, o 09:13

a jakie są wady dwujęzyczności ?
luleczka

Następna

Wróć do Pomoce logopedyczne/Publikacje fachowe