prywaty gabinet - początki

prywaty gabinet - początki

Postautor: Barbara_S » 9 lut 2012, o 15:26

Witam,

chciałam się podzielić refleksją i zapytać innych o doświadczenia w tym obszarze. Świadczę usługi logopedyczne w małym mieście (ok. 40tys. mieszkańców) i jestem zaskoczona tym, czego doświadczam w swojej pracy, w porównaniu z wcześniejszymi doświadczeniami zdobytymi na studiach w dużym ośrodku akademickim. Normą jest, że rodzice umawiają się na spotkania i nie przychodzą. Najbardziej drastyczna sytuacja która mnie spotkała to taka, kiedy pożyczyłam jednej mamie swoją prywatną książeczkę i niestety Pani się nie zjawiła, telefonów ode mnie nie chciała odbierać, a książeczki do dziś nie odzyskałam. Ludzie przychodzą też często z dzieckiem, które mówi bardzo niezrozumiale i pytają się czy na pewno potrzebują pomocy, czy to samo nie przejdzie. Normą jest też usprawiedliwianie każdego niegrzecznego zachowania dziecka na zajęciach, ustępowania mu we wszystkim (kiedy z czystego kaprysu dziecko chce nagle wypić 0,5 l soku i trwa to dobre 10 minut to do tego jeszcze się śmieje, rozlewa...), itd. Chciałabym być stanowcza, i tego też wymagano ode mnie na praktykach na studiach, ale nie mam jeszcze wyrobionego "nazwiska" i boję się, że po mieście pójdzie fama, że "na zajęciach u tej Pani to wszystkie dzieci płaczą". Z drugiej strony mam poczucie porażki, zmarnowanych pieniędzy rodziców i swojego czasu, kiedy widzę, że dziecko mało co wynosi z zajęć. Dokładam wszelkich starań, żeby lekcje były jak najbardziej atrakcyjne. Postawa rodziców też nie jest zachęcająca, zdarzało mi się już usłyszeć, że "syn jest zmęczony popołudniami dlatego nie będziemy kontynuować terapii". Czy ktoś ma może podobne doświadczenia? Bo zaczynam wątpić w siebie i w sens tego co robię :(
Barbara_S

Re: prywaty gabinet - początki

Postautor: Eimsikaten » 6 mar 2015, o 08:58

Information not very good.
Eimsikaten

Wróć do Przychodnie logopedyczne