Rozwój słownictwa małego dziecka

Rozwój słownictwa małego dziecka

Postautor: Jagoda » 12 mar 2011, o 12:48

Mój syn ma opoźniony rozwój mowy, czy mogłabym prosić o pomysły w jaki sposób mogę z nim pracować ? w jaki sposób mogę jeszcze stymulować jego mowę ? Obrazkami szybko się nudzi.
Jagoda

Re: Rozwój słownictwa małego dziecka

Postautor: agata » 12 mar 2011, o 13:00

Ćwiczeń wspomagających rozwój mowy jest bardzo wiele. Warto dla tego celu wykorzystywać naturalne sytuacje ? być blisko dziecka np. podczas przygotowywania posiłku,sprzątania,zabaw synka, podczas spaceru itp. Terapia logopedyczna to nie tylko praca przed lustrem
agata

Postautor: Mama Ania » 12 mar 2011, o 13:13

Polecam materiały, pomoce prof. Jagody Cieszyńskiej m.in. Moje Sylabki oraz ksiązeczkę z płytą, której koniecznie trzeba słuchać w słuchawkach systematycznie !!!!!!!!!
Mama Ania

Postautor: carmen » 12 mar 2011, o 13:57

Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami klinicznymi. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców dźwiękowych oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu.
Pomoc przeznaczona jest dla dzieci:
- dwujęzycznych
- niedosłyszących
- z niezakończonym rozwojem mowy
- z wadami wymowy
- z afazja i alalią
- z zaburzeniem komunikacji językowej
- z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi
Praca z tymi książeczkami i płytą poprawia koncentrację i uwagę dziecka oraz stanowi pierwszy etap w nauce czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.
carmen

Postautor: Norra » 20 paź 2017, o 19:48

Super opcje na dobry rozwój małego dziecka !
domy projekty nowoczesne
Norra

Wróć do Ćwiczenia logopedyczne