zabawy z dziećmi

Re: zabawy z dziećmi

Postautor: Mexx22 » 27 mar 2014, o 17:13

Te ćwiczenia które wymieniliście są genialne :) naprawdę polecam :) pozdrawiam
Mexx22

Postautor: kurtsil » 15 maja 2014, o 15:31

a znacie jeszze jakieś inne zabawy? bo szczerze u mojego dziecka te zabawy nie działają... :(
kurtsil

Postautor: Spitfire_44 » 19 maja 2014, o 11:30

może się skuszę:)
Spitfire_44

Postautor: magda86 » 11 cze 2014, o 21:10

moja starsza córka obecnie 7 latka miała straszny problem z wymową i chodziła przez jakiś czas do logopedy. Młodsza 2 latka zaczyna już więcej mówić więc zaczynam z nią ćwiczyć. Naprawdę sporo fajnych ćwiczeń znalazłam w necie. Szczególnie przydatny był artykuł: Domowe zabawy logopedyczne. Moja córcia uwielbia te zabawy. Szczególnie zabawy doskonalące motorykę artykulacyjną
Robimy różne miny – wesołą, smutną, obrażoną, zdenerwowaną, przestraszoną, groźną.
Przesyłamy całuski.
Naśladujemy zwierzęta – pyszczek ryby, świnki, szczerzenie zębów, warczenie złego psa, przeżuwanie trawy przez krowę, dziób ptaka, picie mleka przez kota, ruszanie językiem jaszczurki, oblizywanie miodu przez misia, wypchane policzki chomika, itd.
Udajemy karetkę pogotowia: i-u, i-u, samochód policyjny: e-u, e-u, straży pożarnej: i-o, i-o.
Masujemy wargi – nagryzamy naprzemiennie zębami wargę dolną i górną.
Bawimy się w balonik – nabieramy powietrze i zatrzymujemy je w wydętych policzkach, przesuwamy powietrza z jednego policzka do drugiego, balon pękł – dziecko palcami uderza w policzki.
Parskamy wargami, naśladując odgłosy motoru, traktora, helikoptera.
Na płaski talerzyk wsypujemy chrupki, płatki śniadaniowe i proponujemy zjadanie samymi wargami.
Zachęcamy do zlizywania miodu, dżemu, kremu czekoladowego rozsmarowanego wokół ust, na podniebieniu.
Sięgamy językiem do nosa, na brodę, do policzków.
Czubkiem języka masujemy delikatnie podniebienie, dziąsła na górze i dole, wargi, policzki od środka, próbujemy rysować kreseczki, kółeczka.
Nadmuchujemy balony, gramy na piszczałkach, trąbkach, fletach.
Ziewamy, kichamy, chrapiemy, kaszlemy.
Liczymy zęby, dotykając każdy językiem.
Wysuwamy wargi jak przy wymawianiu „u”, kładziemy na górnej wardze słomkę lub ołówek i próbujemy utrzymać jak najdłużej.
Wszystkie trzy robimy te ćwiczenia świetne się przy tym bawiąc :)
magda86

Postautor: swired » 12 lis 2014, o 18:21

Mój synek największy problem ma z wymową "r" oraz "cz". W trakcie zabaw strasznie się nudzi i nie może się skoncentrować. Zabawy muszą być ciekawe, żeby dziecko się nie nudziło i chętniej ćwiczyło swoją wymowę.
Zaprojektujemy dla Ciebie strony internetowe warszawa
swired

Postautor: mala.gwiazdka » 10 mar 2015, o 17:43

Dzieci uwielbiają śmieszne rymowanki. :) Jednak to już przy utrwalaniu głosek. Aby prawidłowo wymówić głoskę "sz" muszą być spełnione trzy warunki: 1. Język dotyka wałeczka dziąsłowego za górnymi zębami 2. Usta są zaokrąglone jak przy wymawianiu głoski "u", 3. Zęby lekko złączone, nie zaciśnięte. Przydatne może być lusterko, a także opłatki logopedyczne. Są kolorowe, często o owocowym smaku. Wtedy przyklejamy taki opłatek na wałeczku dziąsłowym. :) Można użyć do tego tez Nutelli itp.
mala.gwiazdka

Postautor: redmode88 » 14 mar 2015, o 17:48

To prawda, dzieciaczki uwielbiają zabawy. To jedyny sposób żeby takiego małego brzdąca zachęcić. Jeśli chodzi o mojego Jacusia, my stosowaliśmy różne ćwiczenia, najczęściej z językiem i poruszaniem go w różne strony. Wysuwanie go na bródkę, oblizywanie się z otwartymi szeroko ustkami - wszystko to Jacuś wykonywał z wielką chęcią a i efekty były. Warto poczytać, jest naprawdę wiele ciekawych porad.
redmode88

Postautor: dbola25 » 20 kwie 2015, o 18:19

Regularność tych cwiczeń przyniosą efekty
dbola25

Postautor: sikar » 1 wrz 2015, o 17:03

Szkolny logopeda dostosowuje odpowiednie zabawy dla dzieci i zadaniem rodziców jest tylko ćwiczenie, aby dziecko wykonywało je
sikar

Postautor: tedmugh » 7 paź 2015, o 15:08

Wielkie dzięki za wszystkie przykłady. Okazały się być bardzo pomocne dla mojej córki!
tedmugh

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ćwiczenia logopedyczne