przedszkole integracyjne czy "normalne"

przedszkole integracyjne czy "normalne"

Postautor: bukowiecka » 27 cze 2011, o 13:26

mam pytanie, otóż mój 4-letni synek prawie nie mówi.
Chodzimy na terapie logopedyczną, ma wykluczone inne choroby rozwojowe.
Jedni lekarze mówią mi aby dać dziecko do przedszkola integracyjnego,że to mu pomoże przede wszystkim zwiększy liczbę godzin terapii ze specjalistą,a drudzy żeby absolutnie nie dawać - więc co mam robić, podkreślę że mój synek od 2 lat chodzi do normalnego przedszkola, ale ma tam problem z komunikowaniem się
bukowiecka

Re: przedszkole integracyjne czy "normalne"

Postautor: d.szczepańska » 27 cze 2011, o 19:57

Po pierwsze - w przypadku dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, podstawą jest kontakt z rówieśnikami, więc to świetnie, że dziecko uczęszcza do przedszkola. Niejednokrotnie dzieci z ORM mają problemy z przyjęciem do przedszkola.

Co do istoty przedszkoli i szkół integracyjnych - gdy w Polsce takowe placówki zaczynały powstawać na większą skalę, cały świat wycofywał się już z tej formy edukacji. Faktycznie, w naszym kraju panuje swoista "moda" na placówki integracyjne, jednak osobiście, zastanowiłabym się nad wyborem tego typu przedszkola.

Pozdrawiam
d.szczepańska
Ekspert

Wróć do Pytania/problemy rodziców - Wydaje mi się, że... Mam pytanie... Co zrobić gdy...