maluszek z otwartą buzią

maluszek z otwartą buzią

Postautor: anutek » 15 sty 2012, o 23:18

Witam, mój synek ma prawie 5 miesięcy, od urodzenia bardzo często (prawie cały czas) ma otwartą buzię (również podczas snu) i wysunięty lekko między wargami język. Cały czas jest zaśliniony i wręcz namiętnie wkłada paluszki do buzi, uwielbia je ssać, cmokać, ślinić :)
Dodam, że ciąża bez problemów, poród, dziecko rozwija się prawidłowo. I w związku z powyższym, jaka może być przyczyna i jak uczyć, ćwiczyć z synkiem, żeby miał zamkniętą buźkę. Czy warto stosować masaże jeśli tak to jakie? Czy może szukam dziury w całym i poczekać aż samo przejdzie? Dodam jeszcze, że synek ma dość silną potrzebę ssania, jest karmiony piersią na tzw" żądanie", smoczkiem pluje na odległość.
anutek

Re: maluszek z otwartą buzią

Postautor: koperek » 16 sty 2012, o 13:31

To mogą być zwykłe synkinezje. Przy manipulowaniu, na etapie nauki raczkowana/chodzenia lub przy wykonywaniu różych czynności (zwłaszcza nowych) moga występować wspólruchy języka - i stąd ta otwarta buzia. I to jest na tym etapie rozowjowe, normalne zjawisko
koperek

Postautor: Frida » 16 sty 2012, o 13:35

To moze byc obnizone napiecie miesniowe. Koniecznie idz z do neurologa. Zwykle takie obnizone napiecie leczy sie poprzez rehebilitacje, integracje sensoryczna. Nie zaniedbaj tego i jak najszybciej udaj sie do lekarza.

Pozdrawiam
Frida

Postautor: Marta Krusz... » 17 sty 2012, o 10:50

Maluszek, jak sama pani pisze, jest jeszcze ...maluszkiem. ;-) I najpewniej wysuwanie języka jest czysto fizjologiczne, a nie patologiczne.
Na innym forum proszę poczytać ten wątek, który z pewnością rozwieje pani wątpliwości i da KONKRETNĄ wiedzę i wskazówki:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,25986,87 ... lecia.html
Marta Krusz...

Postautor: Strzelecki79 » 1 kwie 2014, o 12:30

dzieki
Strzelecki79

Wróć do Pytania/problemy rodziców - Wydaje mi się, że... Mam pytanie... Co zrobić gdy...