Wada w budowie "nad ustami", zjadanie górnej wargi.

Wada w budowie "nad ustami", zjadanie górnej wargi.

Postautor: Nina » 29 paź 2012, o 18:04

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o poradę bo nie wiem co robić:(
Wydaje mi się, że moja 11 miesięczna córeczka, ma jakąś wadę w budowie.U "normalnej" osoby odcinek między nosem a górną wargą(od środka nosa do środka wargi) jest wklęsły. Patrząc z boku wygląda jak mała skocznia. Natomiast u mojej córki to miejsce jest wypukłe. Ja nazywam to "małpką". Wygląda to tak, jakby człowiek nabrał powietrza między usta i nos. Dodam jeszcze że córka po swoim tacie ma bardzo wąską górną wargę, ale od początku pijąc mleko z butelki zjadała tą wargę, a teraz robi to ciągle.Na spacerach wypycha dolną a górną całkowicie chowa i wtedy tą "małpkę" jeszcze bardziej widać:(
Bardzo proszę o pomoc, pediatra zignorowała moje spostrzeżenie. A to naprawdę bardzo nieładnie wygląda.
Nina

Re: Wada w budowie "nad ustami", zjadanie górnej wargi.

Postautor: Nina » 30 paź 2012, o 10:49

Czy na tym forum istnieje możliwość, by uzyskać jakąkolwiek opinię bądź poradę?
Nina

Postautor: Maja Ostrowska » 31 paź 2012, o 19:11

Raczej nie dostanie Pani tutaj konkretnej odpowiedzi na to pytanie. To pytanie do lekarza, nie do logopedy.
To co Pani nazywa "małpką", fachowo nazywa się philtrum.
Nieprawidłowy wygląd philtrum może być spowodowany wieloma czynnikami (zaburzeniami genowymi, nieprawidłową anatomią i rozwojem twarzoczaszki już w życiu płodowym dziecka, nadmiernym spożywaniem alkoholu przez matkę dziecka itd., itp.) Nie nam stawiać diagnozę, to jest niemożliwe. Proszę pytać lekarza, jak nie jednego, to drugiego. Może faktycznie córeczka Pani ma jakąś niezdiagnozwaną wadę/zaburzenie, a może po prostu taka jej uroda. Skoro do tej pory nikt poza Panią nie zwrócił na ten fakt szczególnej uwagi, to najpewniej taką córka ma urodę. I nie trzeba się tu doszukiwać na siłę wad i anomalii rozwojowych. :-)
Maja Ostrowska

Postautor: Nina » 31 paź 2012, o 21:01

Bardzo dziękuję za fachową nazwę! I za odpowiedź.
Nina

Postautor: lifaceeek » 3 paź 2013, o 18:23

trenuj trenuj !!
lifaceeek

Postautor: Strzelecki79 » 1 kwie 2014, o 12:29

własnie
Strzelecki79

Postautor: furmaniak » 23 wrz 2015, o 11:55

Super, dopiero teraz otrzymałem informacje których tyle szukałem..
furmaniak

Postautor: szubert » 3 lis 2015, o 11:50

Bardzo dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. Mam nadzieję że będę mógł się kiedyś odwdzięczyć.
szubert

Wróć do Pytania/problemy rodziców - Wydaje mi się, że... Mam pytanie... Co zrobić gdy...