3_latek pierwszy raz u logopedy

3_latek pierwszy raz u logopedy

Postautor: Aga_81 » 20 cze 2011, o 23:25

jak wygląda taka wizyta na czym polega stymulacja rozwoju mowy szczególnie gdy dziecko nie robi wszystkich poleceń bo przecież trzylatek nie zawsze jest posłuszny
Aga_81

Re: 3_latek pierwszy raz u logopedy

Postautor: mama » 22 cze 2011, o 20:56

tez mamy pierwsza wizytę przed sobą ;/
mama

Postautor: Zosia » 23 cze 2011, o 11:54

Byłam ze swoim dzieckiem. Wizyta wygląda w ten sposób, że dziecko weszło na 30 minut na badanie (ja czekałam na zewnątrz), a potem pani logopeda zaprosiła mnie do gabinetu. W gabinecie uzyskałam pełną informację o tym co mojemu dziecku jest. Jakie ma wady wymowy (z przykładami) i dostałam listę wskazówek jak ćwiczyć i co ja mogę sama zrobić w domu. Pani logopeda kazała zgłosić się za miesiąc, żeby zobaczyła rezultat mojej pracy. Jeśli wszystko będzie ok dostanę wskazówki do dalszej pracy, natomiast jeśli nie będzie postępów będę musiała dziecko zapisać na terapię. Na koniec spotkania Jaś dostał małą zabawkę i ciągle mnie pyta kiedy pójdziemy do pani logopedy ;)
Zosia

Postautor: d.szczepańska » 25 cze 2011, o 15:54

Aga_81 pisze:jak wygląda taka wizyta na czym polega stymulacja rozwoju mowy szczególnie gdy dziecko nie robi wszystkich poleceń bo przecież trzylatek nie zawsze jest posłuszny

To prawda, praca z tak małym dzieckiem nie jest łatwa, jednak logopeda posiadający odpowiednią wiedzę z zakresu pedagogiki będzie wiedział, jak zainteresować dziecko. Proszę się nie obawiać. Zajęcia logopedyczne dla tak małych dzieci są zawsze prowadzone w formie zabawy, zatem będą one dla dziecka przyjemnością.
Proszę pamiętać o tym, że dziecko stymulujemy nie tylko poprzez jego aktywny udział w zajęciach, ale także przez jego bierny udział oraz obserwację.

pozdrawiam
d.szczepańska
Ekspert

Wróć do Kiedy do logopedy?