Niemówiący 3-latek

Niemówiący 3-latek

Postautor: Bajuszka » 16 mar 2011, o 00:33

Bardzo proszę o pomoc.Mam ogromny problem.Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego.Jeden z chłopców w ogóle nie mówi.Jest pod obserwacją logopedki,ćwiczy z nią,a także w sali z grupą i ze mną i koleżanką nauczycielką z tej samej grupy.Mam zapewnia nas,że ćwiczy w domu,wydaje mi się,że przenosi jakieś lęki,że on nie mówi na niego i to powoduje,że on często się zamyka,jak próbuję,by coś powiedział,bądź by popracował z logopedką,często chowa się za dziećmi a niekiedy płacze.
Chłopiec jest w normie intelektualnej,niestety te ćwiczenia,co wykonuje to za mało,by zaczął mówić,choć dziś zauważyłam postępy.Logopedka w gabinecie była bardzo stanowcza i jak zaczęła pokazywać mu obrazki zaczął tak samo układać wargi i mówił:"oooo","eee","aaa",bardzo ciężko się ogólnie z nim pracuje i jak słyszy,że dostanie nagrodę,to się mobilizuje.
Ogólnie to jest on strasznie uparty i mam metodę,jak logopedka chce go oderwać od zabawy i wziąć do gabinetu,to zaczyna wtedy płakać.Nie wiem,kiedy on zacznie mówić???
Bajuszka
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2011, o 00:05

Re: Niemówiący 3-latek

Postautor: marta » 19 mar 2011, o 08:29

Też bym płakała gdybym była na miejscu chłopca i ktoś chciałby mnie oderwać od zabawy:)
Z całym szacunkiem ale terapia logopedyczna w tym wieku musi być atrakcyjna, musi być zabawą, lepsze będą zabawki, przedmioty niz suche, pewnie czasami nic nie znaczące obrazki.
Logopeda
Marta Baj
Marta Baj Lieder
Centrum Terapii Logop
Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej
Terapeuta ręki, instruktor masażu Shantala i noszenia dzieci w chuście wh metody ClauWi

www.centrum-logop.pl
marta
 
Posty: 20
Rejestracja: 19 mar 2011, o 08:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niemówiący 3-latek

Postautor: Bajuszka » 28 mar 2011, o 21:53

No na pewno,logopedka ma na niego taki sposób,że pokazuje mu nagrody,które ma dostać po tym,jak coś powtórzy nie wiem,czy to dobra metoda?Zasugeruję może logopedce odnośnie zabawek,jaki masz w takim razie pomysł?Stosuje też z nim dmuchanie przez rurkę,przenoszenie przedmiotów znaczy małych papierków rurką,dmuchanie na piórko,co jeszcze można zrobić?
Bajuszka
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2011, o 00:05


Wróć do Kiedy do logopedy?Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość