Zespół Aspergera

Zespół Aspergera

Postautor: Bajuszka » 16 mar 2011, o 00:42

Witam!
Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego z ponad rocznym stażem.Zmieniłam przedszkole,w przedskzolu,w którym pracowałam miałam ogromny problem z pewnym chłopcem.Miał cechy dziecka z zespołem Aspergera.Bardzo ciężko się nam z nim pracowało.Potrafił na zajęciach ni stąd ni zowąd krzyczeć na całe gardło,ale w taki sposób,że aż podskakiwałam do góry,potrafił mnie nieźle wystraszyć.Jak był rozemocjonowany ruszał cały czas nogami i rękami,po prostu mu on chodziły,nie potrafił usiedzieć w miejscu.Mówił do siebie w trzeciej osobie np."Kamil zrobił coś tam....",mówił często:"boję się",potrafił płakać bez powodu.Matka nie godziła by było one skierowane do przedszkola integracyjnego,jak mówiłyśmy,że to na jego korzyść,to matka mówiła nam,że uważamy,że jego dziecko jest nienormalne,to jej słowa.A my się męczyłyśmy i dziecko się męczyło,a maka też miała niepełnosprawność,bo miała bardzo dużego zeza.
Już tam nie pracuję,ale dziecko przejdzie przez całe przedszkole,a potem będzie miało problemy z w szkole.
Bajuszka

Wróć do Kiedy do logopedy?