proszę o poradę

proszę o poradę

Postautor: mikka » 10 kwie 2012, o 10:19

moja córeczka ma prawie 3 latka.Bardzo mało mówi,a ze słów które mówi bardzo przekręca, np zamienia kolejność liter ,nie wymawia głoski"s"(zamienia ją na "h").Nie garnie się do słuchania jak czytam ani ogladania obrazków.Jakie ćwiczenia mogę z nią robic w domu?do logopedy muszę się wybrac...
mikka

Re: proszę o poradę

Postautor: Magda » 10 kwie 2012, o 22:45

Czy jest Pani z Warszawy ?
Magda

Postautor: mikka » 10 kwie 2012, o 22:55

nie
mikka

Postautor: Maja Ostrowska » 11 kwie 2012, o 00:04

Proszę udać się z dzieckiem do logopedy, osobiście.
Bez diagnozy i oceny rozwoju mowy niemożliwe jest prowadzenie terapii, a tym samym dobór odpowiednich ćwiczeń i aktywności. Logopeda w gabinecie wszystko Pani wyjaśni, a przynajmniej powinien i tego proszę wymagać od niego. Pokaże odpowiednie ćwiczenia i zabawy, które będzie Pani mogła wykonywać z dzieckiem w domu i nakieruje na odpowiednią literaturę.
Maja Ostrowska

Postautor: logopedaecho.pl » 22 paź 2012, o 16:33

Wskazane byłoby również badanie słuchu.

www.logopedaecho.pl

Wrocław
logopedaecho.pl

Postautor: niedzwiedzia » 22 lis 2012, o 23:45

W przypadku jakichkolwiek wątpliwość odpowiedź nasuwa się sama. Skoro są wątpliwości trzeba udać się do specjalisty. Oprócz badania słuchu można poobserwować córkę co do jej zachowania, czy jest towarzyska, czy potrafi skupić na czymś uwagę przez dłuższą chwilę, czy potrafi utrzymywać kontakt wzrokowy. Mimo sugestii proponuję wizytę u logopedy :)
niedzwiedzia

Postautor: ewulinda73 » 17 sty 2013, o 16:00

witam !!!
chciaąłbym sie dowiedziec czy mieliscie juz panstwo doczynienia z dzieckiem po drenazu uszek,ktore nie mówi.otóz coreczka miala zbyt pozno zdiagnozowany niedosłuych poinfekcyjny i mimo leczenia farmakologicznego musiała zostac poddana zabiegowi.
jej mowa zaczeła rozwijac sie w wieku 1,5 roczku kiedy poszła do złobka.mowiła mama,tata,ide,buty ,ela
wtedy tez zaczeła chorowac przez około pół roku.mowa sie zatrzymała a wrecz zaczeła cofac.
coreczka nie ma problemów adaptacyjnych,rozumie i wykonuje polecenia,dlatego nie podejrzewałam ze moze niedosłyszec.pełna,potwierdzona badaniami diagnoza zapadła jak miała 3 latka wtedy rozpoczeliusmy kuracje nagrzewania uszek i AVAMYS do noska.jednak bezskutecznie.tydzien temu przeszła zabieg drenowania uszu i wyciecia 3 migdałka.w marcu skonczy 4 latka.
corka mówi wyrazy typu mama,tata,to ,pupa,dada,opa,koko,tworzy zdania typu mama choc tu,ja nie mam to itp.
zauwazyłam ze tworzy dziwne zwiazki literowe typu kuki kukę.kliklu,nawet nie umiem ich powtorzyc
u logopedki nie chciała współpracowac,natomiast chetnie podejmuje ćwiczenia na portalu MIMOWA.
DODAM,ZE JEJ TATA ZACZAŁ MOWIC W WIEKU 4 LAT
na ile niedosłuch i na ile geny definiują ten brak mowy,niewiem,ale chciałabym sie doczekac wreszcie az powie cos więcej
pozdrawiam.prosze o odpowiedz
ewulinda73

Postautor: centrumlogop » 18 sty 2013, o 22:27

Wszystko zależy o jakim niedosłuchu mówimy (jaka jest jego głębokość). Myślę, że skoro córeczka jest świeżo po zabiegu, warto jak najszybciej rozpocząć terapię, aby ją wspomóc, być może również mowa sama zacznie się rozwijać, ponieważ poprawiły się ku temu warunki. Jednak ze względu na wiek, upierałabym się przy przynajmniej chwilowej opiece logopedycznej, oczywiście w formie zabawy, aby nie zniechęcić, a wręcz przeciwnie pomóc.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Baj Lieder
logopeda wczesnej interwencji, terapeuta reki, terapeuta SI
instruktor masażu Shantala i noszenia w chuście ClauWi
centrumlogop

Postautor: konoppnicka » 17 gru 2013, o 15:36

Dziekuje za info.
konoppnicka

Postautor: agaM2314 » 18 gru 2013, o 16:51

Nie ma to jak fachowa porada.