2,5 letnia córka po każdym słownie mówi szsz czcz emm

2,5 letnia córka po każdym słownie mówi szsz czcz emm

Postautor: patka987123 » 25 mar 2013, o 15:40

Witam,
jestem mamą prawie 2,5 letniej córki. Jest dzieckiem wstydliwym, ma bardzo mały kontakt z równieśnikami(czasami odpwiedzamy jej kuzyna rok starszego ale ona nie umie z nim w ogóle się porozumieć) w domu bardzo dużo jej czytam chce z nią roozmawiać ale ona sie zamyka. Jak sie o coś pytam mówi mi np. " nie chce szszzsz tego szszsz mamo" albo : nie ruszaj ememem mnie " ona chce mi odpowiedzieć czasami nie potrafi i mowi "Liwka nie umie powiedzieć". Nie wiem czy ona ma poprostu za małe słownictwo czy za dłuzo się zastanawia co chce powiedzieć, ale czasami się zastanawiam czy tak nie zaczyna się faza jąkania. Chciałam skierowanie od pediatry, ale p. doktor powiedziała że mamy poczekać do 3 lat, ale ja już widzę że ona tak jakby się cofa w rozwoju. Gdy miała 2 latka śpiewała piosenki takie jak panie janie czy sto lat nawet cicha noc z tym że ja jedno słowo śpiewałam ona drugie, a teraz cieżko żeby cokolwiek ze mną zaśpiewała czy powiedziała wierszyk np. w pokoikuna stoliku czy mam 2 latka, co wcześniej nie sprawiało jej problemów, a wręcz lubiła się uczyć nowych wierszyków. Już sama nie wiem co o tym myśleć ale bliscy mi zwracają uwagę, że córka coraz mniej mówi i coraz bardziej "bełkota" i nie można jej zrozumieć. W ogóle nie umie odpowiadać na pytania zadawane przez osoby inne niż ja. Czasami gdy np jej babcia zada pytanie ona bez namysłu nie zwracając uwagi jakie zostało zadane pytanie odpowie tak lub nie- co nie jest żadną odpowiedzią na dane pytanie , ucieka aby tylko się jej o nic nie pytać, albo odpowieda w ogóle nie na temat z tym szszsz eeee . Chciciałabym z nią jakoś ćwiczyć ale tak jak mowie czytanie ksiażek nie pomaga, bo ona potrafi usiąść powiedzieć co widzi na obrazkach w książkach, a pożyczamy ich na prawd bardzo dużo z biblioteki, a przyjdzie do rozmowy i jest tak jakby zero kontaktu. Dodam, że od wrzesnia moze pojdzie do przedszkola i mógłby być problem.
patka987123

Re: 2,5 letnia córka po każdym słownie mówi szsz czcz emm

Postautor: malgosia504 » 26 mar 2013, o 18:23

czy wydarzylo sie cos szczegolnego w zyciu rodziny a przede wszystkim dziecka miala coreczka zapalenie ucha srodkowego
poradz sie najpierw u laryngologa moze byc woda w uszku i to tlumi odbieranie fal akustycznych sa dalej przekazywane do ucha wewnetrznego i tam przeksztalcane w impulsy elektryczne ktore sa dalej do mozgu wysylane i tam kodowane jezeli dziecko w tym obrebie ma zaburzenia to te akustyczne impulsy sa niedokladnie odbierane i niedokladnie kodowane a jak jest wyraz zakodowany tak bedzie przywolywany czyli ta nagla regresja w rozwoju dziecka moze miec podloze emocjonalne funkcjonalne lub organiczne /woda/ i teraz nalezy to krok w krok wykluczyc lub potwierdzic i jezeli bedziesz miala postawiona diagnoze to logopedce bedzie latwiej ustalic plan terapeutycznego postepowania z dzieckiem
malgosia504

Postautor: Maja Ostrowska » 26 mar 2013, o 21:54

do patka987123

Proszę odebrać prywatną wiadomość. Tu na forum, w zakładce "moje konto".
Maja Ostrowska

Postautor: marek.anukiewicz » 3 paź 2013, o 17:55

racja :)
marek.anukiewicz

Postautor: kasia3443 » 7 paź 2013, o 09:27

Ja proponuję zapisac dziecko do przedszkola. Moja córcia tez byla wstydliwa, co gorzej zaczelam mowic dopiero majac 4 lata kiedy to oswoiła sie z rowiesnikami. Z dnia na dzien calymi zdaniami. W przedszkolu dzialaja logopedzi ktorzy zabieraja dziecko podczas zajec i z nim cwicza.
kasia3443

Postautor: daisy10 » 8 paź 2013, o 12:25

Myślę że to za wcześnie na przedszkole, powinna pani ćwiczyć z dzieckiem w domu mówienie, dużo mu czytać.
daisy10

Postautor: sysunia » 20 paź 2013, o 15:42

a co przedszkole ma do tego ?
sysunia

Postautor: yoosecka » 21 paź 2013, o 14:50

A nie widzisz ze autorka napisała ze jej dziecko ma bardzo maly kontakt z rowiesnikami?
yoosecka

Wróć do Kiedy do logopedy?