Skuteczność masażu twarzy?

Skuteczność masażu twarzy?

Postautor: Aga_81 » 4 kwie 2011, o 23:59

Moje dziecko ma 8 miesięcy i nie gaworzy. W czasie ostatniej akcji logopedycznej powiedziano mi że może to być związane z wiotkością krtani, która ma od urodzenia oraz z problemami w ciąży o po porodzie. Mała jest rehabilitowana pod względem neurologicznym. Skerowano mnie od logopedy i doktor zaleciła masaże całej twarzy oraz przed każdym jedzeniem masaż ust, języka i całej jamy ustnej. Ropoczęliśmy masaże i jest okropnie. Dziecko niesamowicie płacze, zwłaszcza przy masażu ust i w dodatku gryzie, aby się uwolnić (2 zęby). Czy ktoś może wie, czy takie masaże są skuteczne i jak szybko przynoszą efekty? Ja po prostu boję się że to oznacza kolejne męczenie mojego dziecka, które i tak od urodzenia ciągle ma jakieś potknięcia. Poza tym człowiek ma większą motywacje do pracy, kiedy wie że przyniesie to skutek. Bardzo proszę o odpowiedź, bo denerwuję się że mogę coś przeoczyć, co byłoby ważne dla rozwoju mojego dziecka.
Aga_81

Re: Skuteczność masażu twarzy?

Postautor: Anna80 » 6 kwie 2011, o 11:34

Masaż twarzy, policzków, języka jak najbardziej przynosi efekt jednak musi byc wykonywany regularnie ! Dobrym masażem również jest danie dziecku piętki chleba będzie trochę bałaganu ale masaż rewelacyjny ;)
Anna80

Wróć do Wczesna interwencja logopedyczna