terapia sygmatyzmu

terapia sygmatyzmu

Postautor: magda_ś » 29 kwie 2011, o 20:27

Proszę o informacje, w jaki sposób przebiega terapia sygmatyzmu. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
magda_ś

Re: terapia sygmatyzmu

Postautor: Fiona » 2 maja 2011, o 01:46

Polecam książkę pt. "Jak usuwać seplenienie i inne wady wymowy" Antos, Demel, Styczek
Fiona

Postautor: d.szczepańska » 9 maja 2011, o 15:38

Przystępny dla rodziców :)

Genowefa Demel
Minimum logopedyczne nauczyciela przedszkola
d.szczepańska
Ekspert

Postautor: Paula » 22 sie 2013, o 15:36

Witam chciałabym zapytać o terapię głoski sz, pracuję z chłopcem, który miał duże problemy z podniesieniem języka, wypracowaliśmy to została wywołana głoska sz, jednak chłopiec wypowiada ją tylko w izolacji tj. "sz + a". W połączeniach z samogłoskami np "sza" już nie, powstaje wówczas "sa". Jak postępować w takim przypadku?????Proszę o odpowiedź to bardzo ważne dla mnie!! :roll:
Paula

Postautor: machonski2 » 14 wrz 2013, o 23:17

ja także polecam książke "Jak usuwać seplenienie i inne wady wymowy"
machonski2

Postautor: ginomar » 4 gru 2013, o 23:09

całkiem fajnie :D
ginomar

Postautor: MiracleOla » 13 maja 2014, o 08:24

Hej, jestem nowa. Jestem mama 2.5 latki, chodzi do żłobka. Ja w czerwcu kończę logopedię ;)

Moje dziecko ma wymowę międzyzębową dotyczy to szeregu szumiącego + t, czasem n. Szumiące i ciszące są raczej OK, czasem coś tam pojawi się między ząbkami. Długo używała niestety smoczka i butelek ze smoczkami (pozbyłam się ich około pół roku temu). Śpi z otwartą buzią, język leży na dole. Czekamy do czerwca, lipca i prawdopodobnie będzie miała usuwany przerośnięty migdał. Odkąd to wyłapałam staram ćwiczyć się z nią, we współpracy z logopedką żłobkową. Język ładnie się pionizuje, mała robi konika, ćwiczenia artykulacyjne, jeśli uda mi się wstrzelić w jej gust, to czasem powtarza jakieś rymowanki nasycone. Jednak, mam wrażenie, że ona nie do końca ma w ogóle świadomość swojego języka... Przy powtarzaniu głosek w izolacji albo w nagłosie kiedy mała powtarza ten język ucieka, a ona się denerwuje, bo chyba uważa, że robi to ok. Ćwiczenia przed lustrem też niewiele dają. Jedyne, co na nią zauważyłam działa, to Cygan LOL :/ Boi się jakiegoś bliżej nieznanego Cygana i jak raz powiedziałam przy niej, żeby chowała język, bo jej go ukradną, to shcowała. Ale terapia strachu to idiotyczny pomysł....

Może ktoś z praktyką zawodową może mi coś poradzić sensownego? Zajęcia w żłobku to kropla, wiem że muszę z nią wdomu to robić, ale jak ją zachęcić?? A może kontynuować to, co robię teraz czekając aż w końcu załapie tę świadomość ułożenia języka? :(
MiracleOla

Postautor: Klimen_73 » 25 cze 2014, o 19:45

:(
Klimen_73

Postautor: jaglana » 8 kwie 2015, o 21:35

taka "terapia" z cyganem to śmieszna sprawa. Dziecko na dobrą sprawę nie wierzy w to co się do niego powie a jednak działa
jaglana

Postautor: govegan » 25 kwie 2015, o 22:59

Jak usuwać seplenienie i inne wady wymowy" - naprawdę świetna sprawa
govegan

Następna

Wróć do Sygmatyzm