jak mówić do niemowlaków

Re: jak mówić do niemowlaków

Postautor: jannet » 14 lip 2014, o 13:13

Nie rozumiem tego spieszczania, zmamlania wyrazów. Po co? Żeby potem upominać dziecko, że źle mówi? Przecież maluch nie rodzi się z poprawną wymową, dopiero słuchając otoczenia, uczy się mówić w ogóle, uczy się mówić wyraźnie. Powinno zoorganizowowac się jakąś akcję uświadamiającą, bo dla niektórych dorosłych język spieszczeń, to jedyny język porozumiewania się z dzieckiem. A dziadkowie są w tym temacie bezkonkurencyjni ;)
jannet

Postautor: Naukabezproblemu.pl » 10 wrz 2014, o 12:18

Myślę że należy przede wszystkim zwracać się do dziecka mówienie w nieokreślonym kierunku powoduje że dziecko często nie wie że mówimy do niego.
Naukabezproblemu.pl

Postautor: kajo » 7 paź 2014, o 21:40

Oprócz tego co opisane powyżej, warto zwrócić też uwagę na nieprawidłowości związane z pracą narządów artykulacyjnych. Co nas powinno zaniepokoić? Ot choćby nieustannie otwarta buzia czy nadmierne ślinienie się, problemy z ssaniem, żuciem, gryzieniem, połykaniem, silny odruch wymiotny, zła (mała) ruchliwość języka. Warto, jeśli zauważy się takie objawy udać się do logopedy (nawet z kilkumiesięcznym bobaskiem). Wówczas może się okazać, że wystarczy kilka prostych "zabiegów" (masaży) żeby uniknąć w przyszłości poważniejszych problemów. Swoje informacje opieram na tym http://www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwo ... jnych.html artykule.
kajo

Postautor: gopilska » 6 mar 2015, o 15:36

po tym wszystkim co przeczytałam, to faktycznie widzę że popełniłam kilka błędów
gopilska

Postautor: mrelek » 9 mar 2015, o 18:46

Do dzieci powinno się mówić normalnie :). Tak jak do dorosłych ludzi tylko z wykluczeniem brzydkich słów. Wiecie co mam na myśli.
mrelek

Postautor: gallanonim » 13 mar 2015, o 17:28

Ja również dowiedziałem się dużo podstawowych rzeczy w mowie do dziecka:) dziękuje za dobre rady:) pozdrawiam ciepło:)
gallanonim

Postautor: redmode88 » 14 mar 2015, o 17:45

Owszem, maluch nie rodzi się z poprawną wymową, ale pewne objawy mogą świadczyć o tym, że ma skłonności do rozwinięcia wady wymowy. Chociażby nadmierne ślinienie się. W przypadku mojego bąbelka nie zwracałam uwagi na ślinienie się, a potem okazało się, że to był początkowy objaw wady wymowy, którą ma dzisiaj. Należy zwracać uwagę na wszystko. A jeśli chodzi o mówienie do dziecka: przede wszystkim patrzeć na dziecko kiedy do niego mówimy. Zwracać uwagę na ton głosu, poprawną artykulację wyrazów - bobasy uczą się podświadomie i chłoną to, co mówimy.
redmode88

Postautor: MarcinM1992 » 4 kwie 2015, o 16:24

Mówić dużo i normalnie, zamiast tv opowiadać bajki, albo czytać książki i to jak najwięcej
MarcinM1992

Postautor: philtoon » 29 kwie 2015, o 07:39

Nalezy zwracać się do niego w taki sposób jak się mówi do dorosłego. Pozdrawiam :)
philtoon

Postautor: bucikan » 29 kwie 2015, o 13:27

philtoon pisze:Nalezy zwracać się do niego w taki sposób jak się mówi do dorosłego. Pozdrawiam :)

Zgadzam sie z opinią przedmówcy. Nie należy mówić zdrobniale, trzeba mówić normalnie.
bucikan

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozwój mowy