Moja starsza córeczka zaczęła się jąkać

Moja starsza córeczka zaczęła się jąkać

Postautor: Ines » 23 mar 2011, o 11:54

Moja starsza córeczka w kwietniu skończy 3 latka. Od stycznia zauważyłam, że zaczęła się jąkać. Pediatra powiedziała, że to w jej wieku normalne, ponieważ ma ogromny zasób słów. Przed jąkaniem córka ślicznie mówiła. Proszę mi doradzić i podpowiedzieć co mamy z tym zrobić.
Ines

Re: Moja starsza córeczka zaczęła się jąkać

Postautor: ksz » 6 kwie 2011, o 22:28

Starsza córka, to znaczy, że urodziła się młodsza i .... to jest częsty motyw początków jąkania. Może starsza nie może znaleźć się w nowej sytuacji. Była jedyna a teraz ma rywalkę do Pani uwagi i miłości. Proszę zastanowić się, czy nie popełniają Państwo jakiegoś błędu. Przede wszystkim nie należy karać starszej za oznaki agresji do siostry lub rodziców. Trzeba poświęcić jej więcej uwagi i jednocześnie stawiać podobne wymagania jak do tej pory. Gdyby nie pomagało potrzebna jest konsultacja specjalisty.
ksz

Re: Moja starsza córeczka zaczęła się jąkać

Postautor: Kama » 6 kwie 2011, o 22:53

dokładnie !!!! Nie karajmy dzieci za agresję w stosunku do młodszego rodzeństwa nie uczmy starszych kochać na siłę młodszych, bo nic dobrego z tego nie wyniknie a tylko pogłębi agresję, zazdrość, frustrację ! Postarajmy się ich zrozumieć.
Kama

Wróć do Jąkanie