niewyraźne mówienie, zacinanie u 22 latka

Odpowiada ekspert wydawnictwa Impuls

niewyraźne mówienie, zacinanie u 22 latka

Postautor: e4r5t » 25 sie 2011, o 22:30

Witam,
od jakiego czasu, mam coraz większe problemy z wysławianiem się, tzn nie potrafię mówić ciągłymi słowami, tylko jest takie jakby zacinanie, nie nazwałbym tego jąkaniem, czasami mam też wrażenie jakbym seplenił, nie wiem czym to jest spowodowane, ale czasami jest wszystko ok, mówi mi się dobrze, ogólnie najtrudniej mi zacząć rozmowę, wtedy najbardziej się zatnę, albo powiem niezrozumiale, plącze mi się język jakbym był pijany. Nie potrafię przytoczyć teraz jakiś wyrazów, które mi sprawiają problem w ciągu dnia, ale z tego co pamiętam jak byłem u lekarza miałem problem zapytać" przyjmie mnie pan" albo "do lekarza kto jest ostatni" czy jak kupuję bilet w kasie"studencki do ...poproszę" to ciężko mi wypowiedzieć studencki:/
gdy czytam coś na głos raczej nie ma tego problemu, albo występuje bardzo rzadko,co mam zrobić w takiej sytuacji? bo jest to uciążliwe, gdyż mam bardzo duży kontakt z ludźmi i czasami chcę coś powiedzieć dłuższego i mi to nie wychodzi, muszę w myślach skracać jak tylko się da, by jakoś to wyszło:/
e4r5t

Re: niewyraźne mówienie, zacinanie u 22 latka

Postautor: fazerka1 » 9 paź 2013, o 17:37

Takie małe pytanko? Duzo czasu przebywasz z równieśnikami> Jestes osobą zamknięta w sobie?
fazerka1

Re: niewyraźne mówienie, zacinanie u 22 latka

Postautor: sylaba33 » 26 paź 2013, o 00:40

fazerka1 pisze:Takie małe pytanko? Duzo czasu przebywasz z równieśnikami> Jestes osobą zamknięta w sobie?

A próbowałeś konsultować się ze specjalistą?
sylaba33

Wróć do Pomoce logopedyczne