Jąkanie to nie wyrok

Odpowiada ekspert wydawnictwa Impuls

Jąkanie to nie wyrok

Postautor: Impuls » 24 maja 2013, o 12:06

Obrazek

Jąkanie to nie wyrok
Poradnik dla rodziców dzieci jąkających się

W okresie dzieciństwa 5% dzieci doświadcza trudności z płynnym i swobodnym wypowiadaniem się. U większości to mija (przyjmuje się, że w trzech przypadkach na cztery) , jednak jedno dziecko z tej czwórki, o ile nie podejmiemy odpowiednich działań, może wejść z tym problemem w dorosłe życie.


Pod wpływem licznych spotkań z rodzicami swoich pacjentów oraz efektu wieloletniej pracy terapeutycznej Anna Szerszeńska postanowiła napisać w założeniu bardzo krótki poradnik. Stara się w nim odpowiedzieć na pytania, które zadają sobie zaniepokojeni i często przerażeni rodzice. Autorka przedstawia w nim swój punkt widzenia, który opiera się nie tylko na wieloletniej pracy terapeutycznej, lecz również na najnowszych doniesieniach dotyczących metod wczesnego postępowania terapeutycznego z małymi dziećmi.


W prezentowanej publikacji Autorka podpowiada, jakie kroki należy podjąć, aby nie dopuścić do rozwoju zaburzenia mowy. Wieloletnia praca zarówno z jąkającymi się dziećmi i ich rodzinami, jak i z osobami dorosłymi oraz zdobyte w ten sposób doświadczenie i wiedza każą jej myśleć, że wczesna interwencja terapeutyczna to najlepsza droga, aby nie tylko zastąpić jąkanie dziecka płynną mową, ale również nie dopuścić do rozwinięcia się jego dorosłej postaci, z towarzyszącymi mu częstokroć lękiem przed mówieniem, unikaniem mówienia i zaburzonym poczuciem własnej wartości.


Książka Jąkanie to nie wyrok może pomóc rodzicom w odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące tego, co należy robić, a także czego absolutnie nie wolno, aby nie dopuścić do rozwoju zaburzenia mowy.
W codziennym zabieganiu, gdy na wszystko mamy niewiele czasu, polecany poradnik podpowiada w prosty sposób, jak poradzić sobie z problemem, który dotknął nasze dziecko.

http://impulsoficyna.com.pl/nowosci/jakanie-to-nie-wyrok,1455.html
Impuls
Rekomendowany doradca
 
Posty: 73
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 14:15
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Jąkanie to nie wyrok

Postautor: ewka_lotka » 4 sie 2013, o 21:43

Na pewno to wydanie powiększy moją bibliotekę logopedy :)
Dzięki :)
ewka_lotka
 
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2013, o 21:40

Re: Jąkanie to nie wyrok

Postautor: ddst1gs » 26 wrz 2013, o 16:42

też tak uważam !
ddst1gs
 
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 23:38

Re: Jąkanie to nie wyrok

Postautor: fazerka1 » 9 paź 2013, o 17:34

Coraz więcej ksiazek wychodzi, w większości jest to samo. Polecam ja dla tych co chcą mieć wszystko po kolei opisane!
fazerka1
 
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2013, o 13:46


Wróć do Pomoce logopedyczneKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot], Yahoo [Bot] i 1 gość