Autyzm i AAC

Odpowiada ekspert wydawnictwa Impuls

Autyzm i AAC

Postautor: Impuls » 30 lip 2015, o 12:16

Impuls pisze:Autyzm i AAC.
Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się w edukacji osób z autyzmem

Bogusława Beata Kaczmarek i Aneta Wojciechowska

Autyzm i AAC

raca dotyczy bardzo istotnej i doniosłej społecznie problematyki, jaką stanowi prezentacja rozmaitych form wspomagania procesu komunikacji osób z autystycznym spektrum zaburzeń (ASD). Autorzy wykorzystali z jednej strony aktualne dane z literatury sięgając do prac wybitnych badaczy zamieszczonych w publikacjach książkowych oraz czasopismach o znaczeniu i zasięgu międzynarodowym. Obszerna monografia wychodzi na przeciw pilnym potrzebom związanym z udostępnianiem najnowszych informacji w zakresie rozwijania zdolności porozumiewania się, ze szczególnym uwzględnieniem procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży z ASD.

Zawarte w przygotowywanej do druku książce rozdziały, odznaczają się wysokim poziomem profesjonalizmu i mogą stanowić niewątpliwie cenne źródło wiedzy oraz inspiracji dla czytelników.

Ukazanie się tej książki pozwoli czytelnikom zapoznać się z wieloma różnorodnymi i często wypróbowanymi podejściami i metodami związanymi z diagnozą trudności komunikacyjnych i oddziaływaniami pozwalającymi je zmniejszyć lub im zapobiegać u dzieci z ASD. Lekturę ocenianej publikacji można polecić zarówno profesjonalistom jaki praktykom, a także studentom takich kierunków jak pedagogika specjalna, psychologia, logopedia, audiofonologia.
Myślę, że także rodzice tej grupy dzieci będą zainteresowani tymi koncepcjami i propozycjami, jakie stanowią przedmiot rozważań omawianej publikacji.

z recenzji Profesora Tadeusza Gałkowskiego


Odczytanie i zrozumienie komunikatów dziecka daje szansę na wprowadzenie alternatywnych i wspomagających form terapii.
Książka Autyzm i AAC. Alternatywne i wspomagające sposoby porozumiewania się w edukacji osób z autyzmem jest dziełem wielu autorów – naukowców i praktyków. Jest ona cennym wkładem do badań nad budowaniem takich form postępowania terapeutycznego, które umożliwią dziecku autystycznemu komunikację społeczną. Prezentowane formy pracy z dzieckiem i jego otoczeniem budzą nadzieję na zbudowanie drogi, która umożliwi dziecku autystycznemu odnalezienie się w środowisku społecznym.

Książka winna być podstawowym źródłem wiedzy dla wszystkich terapeutów pracujących z dziećmi z deficytami rozwojowymi.Obrazek

Wydanie I, Kraków 2015, Format B5, Objętość 312 stron, Oprawa miękka, klejona, folia matowa
ISBN: 978-83-7850-769-7. Oficyna Wydawnicza "Impuls"
Ostatnio zmieniony 24 sie 2015, o 09:14 przez Impuls, łącznie zmieniany 1 raz
Impuls
Rekomendowany doradca
 
Posty: 73
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 14:15
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Autyzm i AAC

Postautor: montisz » 31 lip 2015, o 12:41

A cena?
montisz
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2015, o 12:38

Re: Autyzm i AAC

Postautor: Impuls » 24 sie 2015, o 09:16

wersja papierowa- 40,00 zł, wersja elektroniczna - 32,00 zł
Impuls
Rekomendowany doradca
 
Posty: 73
Rejestracja: 3 kwie 2011, o 14:15
Lokalizacja: KRAKÓW


Wróć do Pomoce logopedyczneKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości