Pierwsza wizyta u dentysty

Odpowiada ekspert niania.pl

Pierwsza wizyta u dentysty

Postautor: Maria68 » 17 cze 2011, o 12:57

Hej, mam synka 4 lata. Mój stomatolog mówił, żebym przyszła z nim na wizytę zapoznawczą. Nie wiem, co zrobić, bo synek nie skarży się na nic i nie wiem, czy to dobry pomysł. Sama chodzę i dla mnie zawsze wiąże się to z paniką ( wizyta) i nie chcę przestraszyć dziecka. Jakie są wasze doświadczenia z pierwszą wizyta dziecka u stomatologa?
Maria68

Re: Pierwsza wizyta u dentysty

Postautor: magda_ś » 1 lip 2011, o 00:18

Myślę, że lepiej zaprowadzić synka do dentysty póki jeszcze nie ma problemów z ząbkami, zobaczy wtedy jak taka wizyta przebiega i nie będzie miał pierwszego skojarzenia związanego z bólem i nieprzyjemnymi zabiegami.
magda_ś

Postautor: Kamila.SZ. » 17 lis 2011, o 21:37

Maria68 pisze:Hej, mam synka 4 lata. Mój stomatolog mówił, żebym przyszła z nim na wizytę zapoznawczą. Nie wiem, co zrobić, bo synek nie skarży się na nic i nie wiem, czy to dobry pomysł. Sama chodzę i dla mnie zawsze wiąże się to z paniką ( wizyta) i nie chcę przestraszyć dziecka. Jakie są wasze doświadczenia z pierwszą wizyta dziecka u stomatologa?

Warto pamiętać, aby nie przelewać na dziecko własnych emocji, to że dla pani wizyta u dentysty wiąże się z negatywnymi doświadczeniami nie oznacza, że dla Pani dziecka również będzie przyczyną stresu, wręcz przeciwnie, może okazać się nowym, fajnym doświadczeniem, uzupełniając moją poprzedniczkę : moment jest jak najbardziej dobry, ponieważ bez ryzyka inwazyjnych zabiegów, wizyta będzie czystą atrakcją, bez obaw, że synek zraziłby się na przyszłość do stomatologów.

Pozdrawiam
Kamila Szczęśniak
terapeuta zajęciowy
Kamila.SZ.

Postautor: lking » 5 gru 2013, o 14:15

Dokładnie, poza tym 4 lata to o 3 za duzo...
lking

Postautor: vanessIk » 3 mar 2014, o 10:24

Moje dziecko sie nie boi bo nawet nie domysla się że może coś boleć. Myje ząbki, wizyta co pół roku wiec uwielbia tam chodzić:)
vanessIk

Wróć do Opieka nad dzieckiem