Warsztaty "Moje sylabki -wczesna nauka czytania" 8.06 Kraków

Warsztaty "Moje sylabki -wczesna nauka czytania" 8.06 Kraków

Postautor: sylaba.info » 28 maja 2013, o 11:09

Zapraszamy do udziału w warsztatach "Moje sylabki" - wczesna nauka czytania metodą prof. J. Cieszyńskiej", które odbędą się 8 czerwca 2013 r. w Krakowie.

Warsztaty składają się z 2 części; koncentrują się na omawianiu poszczególnych umiejętności ogólnorozwojowych dziecka uczącego się czytać, oraz prezentacji założeń, na których opiera się metoda Symultaniczno-Sekwencyjna Nauki Czytania® prof. Jagody Cieszyńskiej. Wszystkie ćwiczenia są wyjaśniane na filmach lub praktycznym układaniu zadań przez uczestników.

Program warsztatów:

Część 1. Ćwiczenia ogólnorozwojowe a metoda symultaniczno-sekwencyjna
Omawiana jest analiza i synteza wzrokowa, ćwiczenia operacji myślowych (układanie sekwencji, pamięć symultaniczna i sekwencyjna, myślenie przyczynowo-skutkowe umiejętność przeprowadzania klasyfikacji na materiale tematycznym i atematycznym), grafomotoryka, koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Część 2. Metoda symultaniczno-sekwencyjna
Omawiane są szczegółowo procedury wykorzystywane na poszczególnych etapach nauki czytania (wprowadzanie poszczególnych sylab, wyrazów; procedura powtarzanie, rozumienie, nazywanie; sposób przechodzenia od czytania globalnego do sekwencyjnego; zasady tworzenia zdań i tekstów). Warsztaty opierają się na wykonywaniu ćwiczeń przez uczestników oraz prezentacji i omawianiu filmów.

8 czerwca 2013, godz. 10:00-14:00

Prowadzenie: mgr Agnieszka Fabisiak-Majcher

Czas trwania: 4 godziny (warsztaty jednodniowe)
Koszt: 150 zł

Miejsce: Kraków, ul. Podedworze 20 Zobacz mapkę dojazdu
Dojazd: tramwaje 6, 7, 24, 50; autobusy 164, 174, 204, 244

Zgłoszenia poprzez formularz internetowy na stronie http://www.wir-wydawnictwo.com

Dodatkowe informacje pod nr tel. 12 658 66 85
sylaba.info

Wróć do Warsztaty logopedyczne