Jak zadbać o włosy żeby były ładne, gęste i nie wypadały?

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Jak zadbać o włosy żeby były ładne, gęste i nie wypadały?

Postautor: 31etsare » 21 cze 2017, o 14:56

Moim zdaniem ścięcie tak dużej ilości włosów bardzo fajnie je odżywia, wiem to po sobie. Poza zdrową dietą polecam suplementy z witaminami, tylko nie za dużo na raz, żeby nie przedobrzyć. Ja polecam tabletki calcium panthotenicum jelfa - mega tanie a działają cuda - i biotynę. Do tego raz czy dwa w tygodniu peeling skóry głowy, zawsze jak masz chwilę i sobie przypomnisz to rób masaż skóry głowy - opuszkami palców delikatnie między włosami po samej skórze, tak żeby nie trzeć po włosach. I przede wszystkim trzeba dbać o włosy dużo bardziej - im zdrowsze będą i zadbane, tym lepsze urosną. Najbardziej trzeba dbać o te wyrastające włosy i o skórę głowy, bo na to mamy największy wpływ - czyli tak jak już pisałam peeling, masaż (można do niego dodać wcierkę) i dokładne oczyszczanie włosów i skóry głowy. Na długości włosów natomiast już włos jest martwy więc jedyne co można działać to wygładzać je i chronić, to samo z końcówkami. A to w ile urosną od nowa to indywidualna sprawa, zależy jak szybko Ci rosną włosy. Zwykle rośnie około 1 cm miesięcznie, więc myślę, że po roku byłyby już dość długie.

Re: Jak zadbać o włosy żeby były ładne, gęste i nie wypadały

Postautor: Bozydar.P » 25 cze 2017, o 23:05

Bozydar.P

Postautor: bellaq79 » 30 sie 2017, o 15:28

Proponuję zmianę kosmetyków do włosów. Ze swojej strony mogę polecić bardzo dobre szampony do włosów , które można kupić w sklepie internetowym KosmetykiOrientu.pl, ale też dostępne są tam olejki, balsamy, a nawet farby do włosów. Na pewno znajdziecie cos odpowiedniego do swoich włosów.
bellaq79

Postautor: karelinek » 8 paź 2017, o 10:04

Jestem w ciąży i niestety mam ogromny problem z niedoborem żelaza, przez to wylatuja mi włosy strasznie,musze jeść więc suplementy, moim ulubionym suplementem jest dicofer, jest prosty w jedzeniu, nie trzeba łykac ogromnych tabletek
karelinek

Postautor: kasia27 » 13 paź 2017, o 14:37

myślę że powinnaś zainwestować w dobrą lokówkę do włosów: http://krajanki.pl/wybrac-dobra-lokowke-wlosow/
kasia27

Postautor: melka00 » 12 lis 2017, o 14:34

Tak jak tam ktoś pisał niżej - najlepiej zacząć od zmiany kosmetyków - najgorzej gdy obciążają włos... dodatkowo fajnie tez zadbac o wlosy domowymi sposobami. Ja raz w tygodniu staram sie robic maseczke na wlosy - przepis na swietna maseczke na bazie miodu i aloesu mam stąd http://obk.pl/najczestsze-przyczyny-sla ... -zaradzic/ Włosy po 2 tygodniach nie sa juz takie suche, odzyskały blask i sa bardziej wytrzymale
melka00

Wróć do Między Mamami