Pralka w kuchni?

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Pralka w kuchni?

Postautor: tekiri » 7 sie 2017, o 15:06

Chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was postawiła pralkę w kuchni? Czy da się jedno pogodzić z drugim. Tak się zastanawiam, czy dam radę zmieścić pralkę do łazienki. Tzn. zmieścić zmieszczę, ale czy nie będzie za mało miejsce w rezultacie. Co do pralki - to dopiero szukam czegoś, więc może jest szansa na znalezienie czegoś mniejszego, ewentualnie czegoś do zabudowy.

Re: Pralka w kuchni?

Postautor: bipilala » 20 sie 2017, o 17:42

Kuchenne pranie pełne wyzwań
Zwolennicy kuchennej lokalizacji dla pralki twierdzą, że przywraca ona elegancję łazience – której wnętrze przestaje być miejscem suszącego się i ociekającego prania. Przeciwnicy ripostują – w takim wypadku nie można korzystać z podręcznej suszarki, na której zawiesza się pranie bezpośrednio po wyjęciu.
Wyzwaniem może być także znalezienie miejsca dla kosza z brudną bielizną – niehigieniczne jest trzymanie go w kuchni. Co więcej, obok szuflady ze sztućcami i talerzami, trzeba wydzielić szafkę na detergenty – proszki do prania, odplamiacze, etc – co nie jest zbyt komfortowe. Niektórym może przeszkadzać charakterystyczny zapach świeżego prania w otoczeniu kuchennym, a także hałas związany z pracą urządzenia.
Jeśli zatem niewielki metraż łazienki zmusza nas do poszukania alternatywnej lokalizacji dla pralki, warto wziąć pod uwagę kuchnię. Natomiast, gdy z innych względów chcemy przenieść pralkę do kuchni, zanim podejmiemy decyzję, uwzględnijmy specyficzne warunki związane z kuchennym funkcjonowaniem urządzenia.
ciastkowe dekoracje
bipilala

Postautor: Maromar » 22 sie 2017, o 07:52

Ja nie raz widziałem pralkę w kuchni. Szczególnie w mniejszych mieszkaniach. Nie widzę w tym żadnego problemu.

Postautor: szocik111 » 22 sie 2017, o 17:30

Jak najbardziej jest to spotykane i to bardzo często... http://www.nzoz-krynica.pl zobacz tutaj jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017, o 21:49 przez szocik111, łącznie zmieniany 1 raz
szocik111

Postautor: lolcia » 23 sie 2017, o 21:09

Są fajne wąskie pralki, może uda się zmieścić w łazience? poszukaj tutaj https://www.euro.com.pl/pralki-i-suszarki.bhtml mnie się udało wcisnąć 40-tkę . A jest nawet pojemna, 5 kg prania normalnie mi wchodzi. Kuchnie mam równie małą jak łazienkę, więc równie ciężko byłoby wsadzić tu pralkę. Na studiach na stancji miałam w kuchni i jakoś problemu nie było. Gorzej tylko, że suszarki na pranie nie dało się nigdzie postawić by nie zawadzała. W końcu kupiliśmy sobie taką montowaną do sufitu.
lolcia

Postautor: mikasa » 25 sie 2017, o 22:12

Ja mam pralkę w kuchni i jestem zadowolony. Ale lepiej chyba postawić w łazience.

Postautor: Dawides » 27 sie 2017, o 11:51

Pralkę z powodzeniem można ustawić w kuchni lub w każdym innym, domowym pomieszczeniu.
Dawides

Wróć do Między Mamami