Sucha skóra

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Sucha skóra

Postautor: mdudek1234 » 19 gru 2015, o 13:39

Co robicie dziewczyny, gdy macie suchą skóra ? Albo nietypowe AZS? Z tego co wiem powinno wtedy się nawilżać dobrze skórę z długotrwałym efektem. Szukałam w sklepach czegoś odpowiedniego ale nic nie mogę znaleźć ciekawego.
mdudek1234

Re: Sucha skóra

Postautor: kalia » 22 gru 2015, o 01:43

olej kokosowy- rewelacyjnie dziala
polecam tez masc retimax A - z duza zawartoscia wit A
masc z zyworodki- rewelacyjna na problemy skorne.
kalia

Postautor: Ortajga » 31 gru 2015, o 05:14

Mam coś dla Ciebie http://www.laroche-posay.pl/strona-g%C5 ... t1408.aspx To są produkty sprzedawane w aptekach - muszą być dobre. Z moją suchą skórą radzą sobie super.
Ortajga

Postautor: karro » 14 mar 2016, o 16:50

kalia pisze:olej kokosowy- rewelacyjnie dziala

Dokładnie! Też polecam olej kokosowy, pierwsza rzecz którą spróbuj zamiast jakichś drogich kremów itd. Ja akurat do pielęgnacji używam takiego oleju nierafinowanego ale myślę, że każdy się nada.
karro

Postautor: dzienna » 21 mar 2016, o 18:12

Na suchą skórę polecam kąpiel wraz ze szklanką mleka.. :)
dzienna

Postautor: supermodel » 28 mar 2016, o 10:56

Zobacz film : https://www.youtube.com/watch?v=kYu9hPtz6x8 pokazuje jak się bawią Polacy na wioskach! Tego typu video fajnie się ogląda bo na prawdę ludzie mają dziwne pomysły!
Ostatnio zmieniony 11 lip 2016, o 14:28 przez supermodel, łącznie zmieniany 2 razy
supermodel

Postautor: Casenu » 1 kwie 2016, o 12:26

Polecam dobry krem nawilżający. Warto zobaczyć czy też to nie wina wody, w której się kąpiesz i samego płynu.
Casenu

Postautor: reptonix » 7 kwie 2016, o 20:11

Pielęgnacja cery suchej wymaga długotrwałych działań z pomocą odpowiednich kosmetyków oraz określonej rutyny dietetycznej. Wszystkie one mają za zadanie odbudować na skórze swoisty opatrunek ochronny oraz przywrócić komfort.
reptonix

Postautor: felebymix » 11 kwie 2016, o 12:32

Suchość skóry jest problemem, który bardzo często jest widoczny zwłaszcza w zimie, gdy wilgotność powietrza znacznie spada. Obszary skóry najbardziej dotknięte tą dolegliwością to policzki, skóra pod oczami, uda, przedramiona, klatka piersiowa i brzuch. Skóra w tych miejscach staje się cieńsza i swędzi. W niektórych przypadkach może dojść nawet do pęknięć na skórze. Istnieje wiele przyczyn wywołujących suchość skóry. Należą do nich czynniki środowiskowe (mała wilgotność powietrza, niska temperatura, ekspozycja na słońce, zanieczyszczenia, nadmierny makijaż, czy stosowanie żrących środków myjących), niedobór składników odżywczych (głównie witamin A, E oraz B), problemy skórne (zapalenie skóry, egzema, łuszczyca) oraz problemy z gruczołami łojowymi, które produkują zbyt mało sebum. W sklepach dostępnych jest wiele produktów, które sprawiają, że nasza skóra staje się bardziej elastyczna i mniej przesuszona. Jednak zawsze lepiej najpierw skorzystać z domowych sposobów walki z tą dolegliwością.
felebymix

Wróć do Między Mamami