Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postautor: santamadonna » 6 sty 2016, o 19:57

Hej mam synka 2-letniego i zauważyłam ze zaczęło cos mu sie dziać z ząbkami. Mianowicie ma jakiś taki nalocik żółtawy. Ogólnie chciałam sie zapytać kiedy najlepiej pójść z takim małym dzieckiem do dentysty? Czy jest jakiś odpowiedni wiek? Teraz to wiem ze będę musiała iść, ale ogólnie sie zastanawiałam i tak naprawdę nie wiem kiedyś jest ten moment ze powinno sie iść z dzieckiem do dentysty. W Warszawie wprawdzie jest kilku wspaniałych stomatologów, ale nigdy wcześniej o dziwo nie poruszałam tematu mojego synka u dentysty (bije się w pierś). Wobec tego szukam spokojnie odpowiedniego stomatologa dla mojego dziecka i chciałam tez usłyszeć inne mamy tutaj na forum.
santamadonna

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postautor: mamakary » 18 lut 2016, o 22:28

Mój syn również miał coś takiego, początki próchnicy to są, niestety. Mój ma to ze względu na odwapnienie ząbków bo niestety nie chciał pić mleka, jeść nabiałów itd. Do tego herbatki,soczki i mamy problem mimo higieny ząbków. Na razie nic nie możemy zrobić, obserwować, a potem na konsultacje do pedodonty.
mamakary

Wróć do Między Mamami