Bezpieczenstwo dzieci w aucie

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Bezpieczenstwo dzieci w aucie

Postautor: czergrom » 31 sty 2016, o 14:08

Wydawałoby się, że fotelik jest gwarancją bezpieczeństwa, ale okazuje się, że fotelik to za mało. Po pierwsze trzeba wiedzieć gdzie fotelik postawić - najbezpieczniej jest za kierowcą na tylnym siedzeniu. Po drugie - pasy trzymające fotelik muszą być mocno napięte - nie może być luzów. Po trzecie - nawet w zimie dziecko w foteliku nie może być ubrane w kurtkę! I to problem dla rodziców, którzy nie mają klimy w aucie... Ale nie tylko, bo auto trzeba nagrzać przed wejsciem dziecka, a później przed wyjsciem z auta trzeba auto wychłodzić w miedzyczasie ubrac dziecko i dopiero mozna wyjsc z dzieckiem aby nie przeziebilo sie z powodu roznicy temperatur
czergrom

Re: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

Postautor: Ortajga » 6 lut 2016, o 02:12

Ja nie mam tego problemu jeszcze, bo z dziećmi jeździmy autobusami. W dalekie trasy jest to bardziej opłacalne, bo bilety są bardzo tanie, popatrz https://dworzeconline.pl Nawet nie mam prawa jazdy.
Ortajga

Re: Bezpieczenstwo dzieci w aucie

Postautor: marczakmala » 18 paź 2016, o 18:47

miałam w zeszłym roku wypadek z moim 3 dzieckiem. Prowadziłam i jakiś pijak wjechał w bok od strony dziecka w naszą Hondę. Kacperek był w foteliku Niemieckiej marki {autokindersitze}. Fotelik uratował mu życie i moją duszę. Fakt, że było dziecko miało siniaka a fotelik popękał ale spełnił swoją funkcję. Samochód do kasacji. Kupiłam ten sam model na kindersitze testsieger. Polecam.
marczakmala

Wróć do Między Mamami