Ryż

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Ryż

Postautor: Ortajga » 3 mar 2016, o 09:17

Jaki jest Wasz sposób na gotowanie ryżu? Czytałam, że niektórzy mają różne sposoby, tu jeden z nich http://www.codogara.pl/8058/jak-ugotowac-ryz A Wy jak to robicie?
Ortajga
 
Posty: 62
Rejestracja: 16 lip 2015, o 05:23

Re: Ryż

Postautor: stomato_pionki » 3 mar 2016, o 12:17

No... jakoś się nad tym nie zastanawiałem, normalnie, w woreczku w wodzie. Tylko nie udaje mi się zrobić ryżu na sypko, więc może coś robię źle.
Tutaj z zainteresowań osobistych.
A zawodowo:
www.rokodent.com
stomato_pionki
 
Posty: 5
Rejestracja: 3 mar 2016, o 12:09
Lokalizacja: Częstochowa, Śląskie

Re: Ryż

Postautor: panikulka » 6 mar 2016, o 15:48

Aby ugotować ryż w torebkach zasadniczo wystarczy przestrzegać instrukcji podanej na opakowaniu. Do garnka wlewamy tyle wody, ile wystarczy, aby woreczek był w niej całkowicie zanurzony. Zanim jednak włożymy ryż, woda musi się zagotować. Do wrzącej, doprawionej solą wody wkładamy odpowiednią ilość torebek ryżu (konieczne jest spoglądanie na zegarek lub nastawienie budzika, aby ryżu nie rozgotować).

Do wody warto dodać dodatkowo łyżkę oleju lub oliwy – sprawi to, że ziarenka będą miękkie i nie będą się do siebie przyklejały. Odmian ryżu jest wiele, dlatego należy ściśle trzymać się czasu, jaki został podany przez producenta na opakowaniu.

Pamiętajmy jednak, że mimo wszystko zanim całkowicie rozetniemy torebkę, warto przez niewielką dziurkę wyjąć kilka ziarenek by sprawdzić, czy na pewno ryż jest już odpowiednio przyrządzony. Nie można podać jednego, konkretnego czasu gotowania, gdyż zależy on chociażby od gatunku ryżu. Zwykły, biały ryż należy gotować przez około 15 minut. Podczas gotowania możemy od czasu do czasu przesunąć torebkę, aby zapobiec ewentualnemu przywieraniu. Gdy już wszystko będzie gotowe, ryż z rozciętej torebki przekładamy na sito, w celu odsączenia zbędnej wody.
panikulka
 
Posty: 5
Rejestracja: 4 mar 2016, o 21:50


Wróć do Między MamamiKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Zarola i 2 gości