Auto zastępcze kiedy przysługuje ?

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

Auto zastępcze kiedy przysługuje ?

Postautor: kruppssa » 8 mar 2016, o 16:15

Szukałem ciekawych ofert ubezpieczycieli i wpadłem na ofertę auto zastępcze z oc sprawcy szkoda całkowita i zastanawiam się czy z niej nie skorzystać, co o niej sądzicie ? Różne sytuacje chodzą po ludziach a gwarancja dostarczenia samochodu w razie wypadku bardzo wpływa na ich korzyść !
kruppssa
 
Posty: 89
Rejestracja: 2 paź 2013, o 01:29

Re: Auto zastępcze kiedy przysługuje ?

Postautor: aratunias » 10 mar 2016, o 18:32

Odszkodowanie za najem pojazdu zastępczego (przez okres niezbędny do naprawy lub zakupu nowego pojazdu) przysługuje nam zawsze wtedy, gdy nasze auto zostało uszkodzone, a sprawcą kolizji lub wypadku był inny kierujący. Należy pamiętać przy tym, że pojazd zastępczy powinien być tego samego typu, co uszkodzony. Jeśli jeździmy niewielkim autem średniej klasy - wynajem limuzyny nie będzie w żaden sposób uzasadniony i ubezpieczyciel będzie miał racje, gdy odmówi wypłaty świadczenia. Za każdy dodatkowy luksus będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. Tak w przypadku, gdy samochód poszkodowanego był wykorzystywany wyłącznie okazjonalnie, niewykluczone, że zwrot wydatków za auto zastępcze będzie nieuzasadniony.
aratunias
 
Posty: 7
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:37

Re: Auto zastępcze kiedy przysługuje ?

Postautor: xsarinox » 10 mar 2016, o 21:47

Składając prośbę o wynajem auta zastępczego, musisz podkreślić, że jest Ci ono niezbędne do codziennego funkcjonowania. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub Twoja praca wymaga od Ciebie ciągłego przemieszczania się, nie powinieneś mieć problemu z wypożyczeniem samochodu. Jeśli jest Ci ono potrzebne, aby dowozić dzieci do szkoły lub dojeżdżać na rehabilitację czy leczenie, zakład ubezpieczeń również nie powinien robić Ci problemu. Natomiast jeśli potrzebujesz samochodu „bo tak”, do prywatnych celów i właśnie to powiesz bądź napiszesz ubezpieczycielowi, to możesz się rozczarować. Dlatego zadbaj o dobry argument – taki, którego towarzystwo nie będzie mogło odrzucić.
xsarinox
 
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2016, o 21:33


Wróć do Między MamamiKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron