jak zaplanować budżet domowy

Na pytania odpowiada ekspert zdrowa-mama.pl

jak zaplanować budżet domowy

Postautor: kajo » 13 sie 2016, o 11:00

Jak zaplanować budżet domowy by się domknął. Zanim dano nam 500+ nasze życie wyglądało jak przeciąganie krótkiej kołderki. Od rana każdy leciał do mamy by wyciągnąć pieniążki ile się da na 'bardzo ważne wydatki". Teraz jest trochę lepiej, ale nie zwalnia to nas od trzymania domowego budżetu silną ręką. Może warto przypomnieć kilka bardzo ważnych reguł https://www.wonga.pl/budzet-domowy-%E2% ... zaplanowac .
A jak wygląda to u was ?
kajo
 
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 12:10

Re: jak zaplanować budżet domowy

Postautor: nurse » 4 wrz 2016, o 14:22

Ja posiadam konto osobiste w mBanku - https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ , a dodatkowo posiadam karty kredytowe, takie jak dawali kiedyś w marketach. Dzięki nim mogę płacić za zakupy bez żadnych odsetek na miesiąc po zakupach, a nawet dłużej. To przydaje się podczas wakacji, imprez domowych lub tak jak teraz gdy zaczyna się rok szkolny i trzeba obkupić dzieci. O ile wiem taką kartę ma również mBank, ale nie jestem pewna jakie są tam opłaty za wydanie karty i co miesiąc.
nurse
 
Posty: 4
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 14:11

Re: jak zaplanować budżet domowy

Postautor: kalusza » 6 wrz 2016, o 13:58

Otwierając konto w Deutsche Bank każdy dostaje limit 4100 zł bez żadnych dokumentów jako zabezpieczenie w przypadku problemów finansowych https://www.deutschebank.pl/klienci-ind ... dbnet.html . To chyba wystarczające zabezpieczenie bu zaplanować domowy budżet. Dużym ułatwieniem jest też wypłata gotówki w sklepach w ramach usługi Cashback . Często wybór banku był związany z siecią bankomatów w naszej okolicy ta usługa zmienia tę opcję na korzyść DB . Do tego nie ma żadnych opłat za wypłatę gotówki na całym świecie.
kalusza
 
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 13:49


Wróć do Między MamamiKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości